Layout - default_page_home

Pre knihomoľov

Požičiavanie kníh

Požičiavanie kníh s Túlavými knižkami je jednoduché

1.

Vytvor si účet

Knižky si môžeš požičať len ak máš vytvorený svoj účet na Túlavých knižkách. Registrácia nového účtu je jednoduchá a rýchla. Budeš potrebovať len svoj email.

Vytvoriť účet (30 sekúnd)

2.

Dobi si kredit

Na požičanie knižiek budeš potrebovať kredit. Kreditom sa za knižky neplatí, ale slúži iba ako záloha za požičané knižky. Po vrátení knižiek sa ti z kreditu odpočíta poplatok za vypožičanie kníh a zbytok kreditu sa automaticky odblokuje, a budeš ho môcť použiť pri požičaní ďalšej knižky.

3.

Požičaj si knižky až na 60 dní

Štandardná dĺžka výpožičnej doby je 30 dní od odoslania knižiek z našej centrály. Ak knižky nestíhaš prečítať, výpožičnú dobu si môžeš predĺžiť o ďalších 30 dní.

4.

Počkaj na doručenie knižiek

Knižky posielame čo najskôr pomocou služby Packeta (Zásielkovňa) alebo Slovenskou poštou priamo k tebe domov. Doručenie knižiek je zadarmo.

5.

Prečítané knižky vrátiš späť

Po uplynutí výpožičnej doby nám jednoducho pošleš knižky späť pomocou služby Packeta (Zásielkovňa) alebo Slovenskou poštou. Ak knižky nestihneš prečítať, môžeš si výpožičnú dobu predĺžiť o ďalších 30 dní.

Kredity a kreditný systém pri požičiavaní knižiek

  • Kreditny systém ti poskytuje slobodu. Nemusíš sa k ničomu viazať, neplatiš žiadne predplatné. Proste požičiavaš si knižky kedykoľvek chceš.
  • Minimálna hodnota kreditov, ktoré si môžeš dobiť je 5€, maximálne však 20€.
  • Kredity slúžia ako záloha na požičané knižky. Ak si požičiaš knižky za 20 kreditov, systém zablokuje tieto kredity. Po vrátení knižiek sa ti stiahne poplatok za vypožičanie (3€) a zbytok kreditov sa ti odblokuje na požičanie ďaľších knižiek.
  • V prípade, že vrátiš knižku v poškodenom stave (napr. chýbajúce strany), stiahnú sa ti kredity ako kompenzácia za poškodenie. Tak sa o knižky prosím pekne staraj, aby si ich mohlo prečítať, čo najviac knihomoľov!
  • Kredity je možné darovať inému knihomoľovi (napríklad, ako darček).
  • Kredity na vypožičiavanie kníh nie je možné vrátiť ani zameniť späť za peniaze.